IV Letni Bieg Hamera

Wiesława Lamorska
 2018-07-22 00:00:00

W klasyfikacji Open Kobiet zwyciężyła Antonina Wirkus 0:38:37, pokonując Małgorzatę Tuwalską 0:39:24. Na trzecim miejscu uplasowała się liderka Night Runners - Gosia Pazda- Pozorska ze Słupska 0:41:11.
Czwarte miejsce - BRAWO - nasza Kasia Merda 0:42:15, tuż za nią na metę wbiegła Elżbieta Tuwalska 0:42:30 i Ania Felska 0:43:15

Walka o pierwsze miejsce w kategorii Open Mężczyzn trwała do ostatnich metrów:
Najwyższe miejsce na podium zajął Łukasz Wirkus (Talex Borzytuchom) 0:33:44, o sekundy pokonując Krzysztofa Bartkiewicza 0:33:58. Trzeci na mecie zameldował się Tomasz Bagrowski ze Sztumu 0:35:11. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Rudnik z NR Słupsk 0:35:50, Kamil Orzechowski TKKF Koszalin 0:35:52 i Rafał Borzyszkowski z klubu Maratończyk Wielki Klińcz 0:36:01.

Nowa kategoria w klasyfikacjach: Najlepiej biegające małżeństwo:
I tu nie było zaskoczenia - zwycięzcy kategorii Open - Państwo Antonina i Łukasz Wirkus 01:12:21. Drugie miejsce zdobyli Kasia i Piotr Merda z Miastka 01:24:47, pokonując parę małżeńską ze Słupska Państwa Arkadiusza i Karinę Herman.
Tuż za podium uplasowali się Ania i Mariusz Felscy.
Warto podkreślić, że Kasia i Piotr, nie tylko dobrze biegają, ale biegają razem, dotrzymując sobie kroku na całej trasie. Tak samo wyrównane tempo na biegu narzucili sobie Paulina i Piotr Krupka (9.miejsce w tej klasyfikacji, każde z tym samym czasem końcowym: 0:48:56.
10. miejsce zajęło małżeństwo Heleny i Tomka Jankiewicz 01:39:39. Tuż za nimi debiutanci: Renata i Daniel Trun z Miastka 01:42:49

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za tak liczny udział w IV Letnim Biegu Hamera. Dziękujemy kibicom tak gorąco dopingujących każdemu zawodnikowi.
Tak nieskromnie przyznamy się, że z wielu stron płyną do nas słowa uznania i podziękowania "za Mega imprezę", "za doskonałą organizację, super bieg i wspaniałą atmosferę".